Головна » Бетонні підлоги

Бетонні підлоги

Про створення бетонних підлог:

Одним з найпоширеніших видів промислового покриття є бетонні підлоги. Вони експлуатуються в самих різних приміщеннях – промислових цехах, муніципальних установах, парковках, складах, гаражах, торгових і бізнес центрах. Повсюдно високо оцінюються унікальні властивості бетонних підлог. Сучасні технологічні рішення дозволяють експлуатувати міцні покриття з бетону кілька десятків років.

Переваги бетонних підлог

Відмітними характеристиками є:

• Універсальність – при влаштуванні підлог можна врахувати різні експлуатаційні параметри;

• Суттєві технологічні характеристики – стійкість до температур до порогу в 1200 градусів;

• Здатність протистояти механічним і абразивними впливів;

• Ремонтопридатність;

• Економічна вартість матеріалів для підлоги та робіт по його укладанню;

• Короткі терміни влаштування підлоги.

Підготовка влаштування під бетонні підлоги

Підготовка основи для бетонних підлог

Перед тим, як робити укладання бетонного покриття, ретельно готують основу. Це може бути грунт (якщо підлога вибудовується для нового приміщення), або старі підлоги будь-якого типу.

Процес підготовчих робіт починається з нівелювання влаштування за допомогою лазерних нівелірів. При цьому визначається нульова відмітка рівня поверхні майбутньої підлоги, при необхідності – розрахунок разуклонку.

Якщо роботи по монтажу бетонної підлоги виробляються на грунтовій основi, грунт доведеться якісно утрамбувати. На утрамбований грунт наступним шаром укладається подушка з піску. Її товщина визначається видом грунту, рівнем підземних вод, рівнем промерзання грунту, та інших факторів. Зазвичай товщина подушки варіюється в межах від 0,5 до 1 м. Пісок вкладається в обсязі на ¼ більше розрахункового, проливається водою і ущільнюється вібротрамбовки або катком до потрібної товщини.

Якщо планується проводити укладання підлоги на готове бетонну основу, його слід оглянути, очистити і зачепив знайдені тріщини, вибоїни і дірки ремонтним складом. Те ділянки, які неможливо відремонтувати, слід видалити і укладіть заново. Якщо на основі виявлені перепади висоти, їх згладжують фрезеровочного або шліфувального-мозаїчна машиною по бетону. Технічну пил збирають промисловим пилососа. При перепаді висот від 3 см, дисбаланс вирівнюють подбетонка.

На піщану подушку або очищене бетонну основу укладається надійна гідроізоляція. З цією метою застосовуються рулонні бітумні гідроізоляційні матеріали або полімерні мембрани.

Велике простір підлоги покривається бетонною сумішшю отдельними ділянками – «картами». По периметру карт слід встановити опалубку. Для влаштування опалубки можна використовувати дошки товщиною в 2 см, або направляючі для віброрейки. По можливості слід поєднати лінії опалубки з малюнком деформаційних швів. Можна робити укладання бетонної суміші і без опалубки, якщо процес буде безперервним до самого завершення.

Для підвищення міцності підлоги його армують. В якості матеріалу для арматури в підлогах з бетону використовується дорожня сітка з осередками 150 х 150 мм і діаметром стрижнів в 15 мм. Якщо планується підлога під важку техніку, доцільно використовувати арматурні каркас, виготовлені на місці зі стержневої арматури.

Укладання бетонної суміші

Після установки опалубки, укладання арматури і їх перевірки на якість, настає етап власне роботи з бетоном. Бажано забезпечити безперебійну подачу суміші на будівельний майданчик. Подача бетонної суміші до місця безпосереднього укладання може здійснюватися з бетонозмішувача прямо на поверхню підлоги, або через бетононасос.

Робити укладку і одночасне розрівнювання бетонної маси рекомендується одним із способів: з використанням віброрейки по напрямних, або з використанням направляючих (маяків).

• Спочатку встановлюються направляючі під виброрейки і регулюється їх висота щодо нульової позначки. На направляючі кріпиться віброрейка. Бетонна маса заливається на поверхню підлоги і розрівнюється так, щоб її верхній рівень був трохи вище рейки. Потім запускається вібратор і віброрейка тягнеться по напрямних. Суміш від вібрації осідає і розрівнюється. Необхідно слід, щоб рейка стикалася з поверхнею бетону, та додавати суміші в потрібних місцях.

• Укладання бетонної маси по напрямних – маяках вимагає визначення рівня майбутньої підлоги, і установки рейки з відміткою цього рівня в стіни або колони. На основу підлоги заливається суміш до половини позначених рівня. З цієї кількості створюються горбки-маяки. На верхівці горбка встановлюється рейка з нанесеною рискою. Ділення поєднується зі встановленим рівнем по нівеліра. Потім висота горбка вирівнюється по нижньому краю рейки. Простір між маяками заповнюється бетонним складом, ущільнюється глубінними вібраторами і вирівнюється правилом по верхівці маяків.

Наступний етап – розподіл і ущільнення маси. Домагаються зазначеного ефекту за допомогою вібратора. Потім оголошується технологічна перерва, Щоб бетон накопичили необхідний запас міцності. Для попередження розтріскування бетону нарізаються деформаційні шви. На цьому основні роботи вважаються завершеним.

Декоративні властивості

Бетонній підлозі придаются декоративні властивості і додаткові експлуатаційні характеристики. Це відбувається одним з наступних способів:

• Поверхня покривається полімерним складом;

• Верхній шар покривається топінгом;

• Зверху укладається декоративне фінішне покриття;

• Поверхня шліфується і покривається лаком.