Головна » Статті » Процес отримання безпилових бетонних підлог

Процес отримання безпилових бетонних підлог

Бетонные полы

Про процес отримання безпилових бетонних підлог:

Підготовка бетонного покриття до експлуатації

На сьогоднішній день бетонні покриття дуже поширені. Вони також є досить дешевими, адже в даному випадку має місце об’єднання технологічних процесів: одночасне виконується і пристрій несучої монолітної плити, і монтаж поверхневого шару. Однак в промислових приміщеннях бетонні підлоги, які не пройшли додаткову обробку, використовуються рідко, оскільки вони будуть припадати пилом, а значить, не будуть стійкими до зовнішніх впливів. Для того, щоб підлога з бетону володів високими експлуатаційними характеристиками, його потрібно піддати додатковій обробці сухими сумішами. Виконується така обробка ще в процесі монтажу. Склад для поверхневого зміцнення бетону являє собою суху суміш, що складається із зносостійкого заповнювача і цементу. За допомогою такого складу і створюється зміцнений верхній шар – такі підлоги будуть доречні і у виробничих приміщеннях, і в складах (у тих, де є істотні механічні навантаження і дуже важливі показники зносостійкості поверхні).

Міцність обеспиленних підлог

Обеспиленним таким чином бетонні підлоги будуть у півтора рази міцніше, ніж стандартні бетонні конструкції. Крім того, зміцнені поверхні будуть в чотири рази стійкіше до зношування. Бетонна підлога з поверхневим зміцненим шаром стане прекрасним варіантом для підприємств енергетичного і транспортного машинобудування, металургійних та інших виробництв.

Зміцнення бетонних підлог

Монтаж зміцненого бетонної підлоги можна виконувати двома способами. Перший передбачає укладання бетонного покриття на підстильний шар (бетонну підготовку) або на плити перекриття. У такому випадку підлога буде складатися з двох шарів. Другий спосіб укладання увазі під собою нанесення зміцнюючого шару безпосередньо на бетонний свіжоукладений підлогу. У цьому випадку конструкція підлоги буде одношарової. Що стосується пристрою бетонної плити, то вона може бути різною і залежати від можливих навантажень на поверхню підлоги, типу армування і розташування стелажів і обладнання в промисловому приміщенні.

Де застосовуються обеспиленні підлоги

Бетонні підлоги з особливо міцним верхнім шаром будуть доречні в тих приміщеннях, в яких:

- Здійснюється рух транспорту з гумовими шинами,

- Здійснюється рух транспорту на металевих колесах або перекочування металевих предметів,

- Можливі падіння з висоти предметів, вага яких не перевищує двадцять кілограм,

- Дряпання підлоги при роботі з гострими інструментами,

- Нагрів підлогової поверхні до температури не більше ста градусів,

- Вплив масляних емульсій, органічних розчинників, мінеральних масел, невеликої кількості води (такого, що підлога буде просихати, а не просочуватися) і нейтральних розчинів.

Де не потрібно зміцнювати бетонне покриття

Зміцнення верхнього шару бетонної підлоги не слід здійснювати в таких випадках:

- Якщо в приміщенні ведуться роботи, пов’язані з використанням важкого устаткування, наприклад, ломів або кувалд,

- Якщо є особливі вимоги до безіскрові і неелектропровідних підлогового покриття,

- Якщо очікується вплив на підлогу концентрованих кислих солей, кислот та їх розчинів незалежно від того, яким по тривалості буде цей вплив.

У всіх зазначених вище випадках рекомендується використання інших типів підлогових покриттів.